Postup realizace žulové dlažby z odseků

1. Výběr kamenné dlažby

V našem katalogu si můžete vybrat ze 3 druhů kamenných dlažeb. Kvalitativně jsou si tyto materiály velmi podobné, liší se především barevností a cenou. Na všechny dlažby poskytujeme záruku 20 let a na realizaci 3 roky.

A - Strong Silver
B - Color Quality
C - Golden History

2. Cenová nabídka a smlouva

Pomocí naší on-line kalkulačky si snadno spočítáte orientační cenu realizace. Cena neobsahuje vybagrování podloží a odvoz výkopu. Zde se cena může lišit v návaznosti na charakteru podloží a vzdálenosti skládky.

Kompletní cenu realizace Vám spočítáme a zašleme do 3 dnů od osobní schůzky. Po odsouhlasení cenové nabídky a podpisu smlouvy se můžeme pustit do realizace.

3. Zaměření a příprava podloží

Pomocí reflexního spreje naznačíme okraje plochy pro dlažbu a laserovým nivelačním přístrojem určíme budoucí výšku dlažby. Do finální výšky vždy promítneme dostatečné vyspádování.

Na základě naměřených hodnot provedeme bagrovací práce. U pochozí dlažby hloubíme podloží do celkové hloubky 30 cm, u pojezdové pak do 40 cm. Následně rozvezeme první vrstvy štěrku, které průběžně hutníme silnou vibrační deskou.

Složení podkladních vrstev pro kamennou dlažbu

4. Příprava kamenných obrubníků

Obrubníky jsou nejčastěji realizovány z největších kusů kamenných odseků, které z části zapustíme do betonové patky. Na přání zákazníka lze zvolit i jiná řešení, kde obrubník mohou tvořit např. řady kamenných kostek nebo přímo kamenné krajníky.

5. Pokládka kamenné dlažby

Na kvalitně připravené a hutněné podloží (tzv. kufr) navezeme a rozhrneme štěrk frakce 3–5 mm, do kterého pečlivě pokládáme jednotlivé kusy kamenné dlažby.

6. Spárování a finální hutnění

V poslední fázi vysypeme spáry jemným štěrkem a celou plochu důkladně zhutníme a zažehlíme. Tím se dlažba vyrovná a spojí v jeden celek. Po této finální úpravě je možno kamennou dlažbu okamžitě používat.

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.