Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Možnosti obrub

Naše obruby osazujeme do betonu B20 a zajišťujeme je betonovou patkou pro maximální stabilitu. Pro kontrolu složitějších tvarů obrub využíváme dron. Nejčastěji realizujeme tyto obruby…

Obruba z větších kusů odseků

Nazýváme jí také „ztracenou“ obrubou, protože s dlažbou splývá a tvoří jí pouze přesná vnější hrana, jak můžete vidět na fotografii. Jde o nejčastější řešení, které má výhodu v nízké ceně a jednoduchém, elegantním provedení.

Obruba z žulových kostek či dvoukostek

Jedná se o druhé nejčastější řešení, kde lem dlažby tvoří jednořádek nebo dvouřádek z žulové kostky velikosti 8/11 cm či dvoukostky 8/11/20–30. Výsledkem je zvýraznění lemu dlažby, které může být ještě posíleno výběrem odlišné barvy žulové kostky.

Štípaná nebo řezaná obruba

Pro tuto variantu je nutné obruby objednat individuálně s určením dalších parametrů (šířka, výška, povrchová úprava…). Jedná se o nejpevnější ukončení kamenné dlažby. Příklad štípané a řezané obruby můžete vidět na obrázku.

Ocelová pásovina

Mezi dlažbou a terénem je umístěna ocelová pásovina, jež je na vnější straně zpevněna pomocí roxorů a poté zavařena. Vnější hrana dlažby vypadá stejně jako u obruby z odseků. Tuto variantu doporučujeme pouze na místech, kde není možné použít pevnější beton.

.